Poznajcie nas. O swojej przygodzie z AA Euro Recruitment Group, która trwa do dziś – opowiada Ewa Jarzynowska


W jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z AA Euro Group?  

Moja kariera w AA Euro Recruitment rozpoczęła się jesienią 2016r.  Ogłoszenie znalazłam  na stronie internetowej, a w związku z budową autostrady A1 firma była mi już znana.  

Dlaczego zdecydowałaś się zmienić pracę?  

Ze względu na rodzaj wykonywanej dotychczas pracy, dojazdy oraz podejście  pracodawcy do pracownika postanowiłam rozpocząć poszukiwanie nowej firmy, która zmieni  obecne warunki.  

Praca w księgowości w biurze rachunkowym jest monotonna i zazwyczaj przewidywalna.  Praca w AA Euro z pewnością do takich nie należy Tu nie ma sztywnego harmonogramu  zadań do wykonania. W tej firmie, na tym stanowisku trzeba być bardzo elastycznym i  gotowym do wykonywania wielu zadań jednocześnie.  

Praca w międzynarodowej firmie to spore wyzwanie, czy nie miałaś problemu  z odnalezieniem się w tej strukturze?  

Praca w międzynarodowej firmie nie była mi obca. Pierwszą pracę w księgowości  wykonywałam dla japońskiej firmy z oddziałem w Polsce. W międzyczasie pracowałam w  korporacji, w której wykonywałam pracę dla szwedzkiego klienta. Bardzo cieszy mnie fakt,  że na co dzień współpracuję z obcokrajowcami. Atutem jest to, że język angielski używany jest w codziennej pracy, bo zdajemy sobie sprawę, że jeżeli nie używamy  wyuczonego języka obcego, to go po prostu zapominamy.  

Bardzo też doceniam podejście pracodawcy do pracownika. To, co przeszkadzało mi u  polskiego pracodawcy, w firmie z korzeniami irlandzkimi nie występuje. Pracownik wie, jaki  ma zakres obowiązków i za jego wykonanie jest doceniony.

Czy pamiętasz swój pierwszy dzień w pracy?  

Doskonale pamiętam. Rozpoczęłam pracę na początku miesiąca i zostałam rzucona na  głęboką wodę.  Przede mną było rozliczenie całego miesiąca, bez konsultacji z osobą, która wykonywała  pracę na tym stanowisku przede mną. Na szczęście wszyscy żyją, firma przetrwała, a z każdym  miesiącem wszystko było dla mnie bardziej zrozumiałe. Chciałam napisać, że było „prostsze”,  ale takie nie było. Firma cały czas się rozwija, więc każdy pracownik, na każdym stanowisku  cały czas się uczy. To kolejna pozytywna strona pracy w „AA Euro”.  

Za co najbardziej cenisz pracę w AA Euro Group?  

Bardzo ważny jest dla mnie zespół i ludzie, którzy go tworzą. Mimo samodzielnego  stanowiska uważam, że gdyby nie praca zespołowa i wspólne cele, to mój / nasz wysiłek nie  miałby sensu. Doceniam każdy miły gest ze strony pracodawcy, którym może być zwykłe  „dziękuję”. To daje człowiekowi motywację do dalszej pracy i utwierdza w przekonaniu, że  coś robi dobrze.  

Co stanowiło dla Ciebie największe wyzwanie? 

Każdy dzień niesie ze sobą nowe wyzwania. Nie potrafię wskazać jednego z nich. Co jest  bardzo ważne na moim stanowisku, to próba nadążania za ciągłymi zmianami w przepisach,  regulacjach, kodeksach.  

Co uważasz za swój największy sukces? 

Sukcesem może być to, że nadal tu jestem , że nie poddaje się pomimo wielu przeciwności  losu. Sukcesem jest więc to, co robię na co dzień.  Uważam, że jestem pracownikiem, który skupia się na swoich zadaniach i wykonuje je rzetelnie. Jestem ambitna, dokładana i czasami bezkompromisowa, ale tego wymaga moja  praca. Mam nadzieję, że moi współpracownicy nie odbierają tej cechy jako negatywnej.  Cenię wyrozumiałość Na pewno chciałabym iść cały czas do przodu w swojej karierze. Nie chciałabym się cofać.  Mam otwarty umysł i cenię ludzi, którzy chcą cały czas się rozwijać, a przy tym mieć  satysfakcję ze swojej pracy.  

Jakie jest Twoje motto życiowe?

  Nie mam jednego motta, które mogłoby opisać wartości, którymi się kieruję, to co mnie  motywuje do pracy. Podsumowaniem samej mnie jest sentencja: „Broń się uśmiechem,  atakuj ciszą i zabijaj obojętnością”.  

 Jednym z moich mott jest również cytat:  

„Ci, co wygrywają – nigdy nie odpuszczają. Ci, co odpuszczają – nigdy nie wygrywają…”  a „kiedy czujesz się wypalony, pamiętaj, że feniks odradza się z popiołów”.