Poznacie nas. O pracy w AA Euro Recruitment Group opowiada – Monika Wencel


W jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z AA Euro Group?

Moja przygoda z AA Euro Group rozpoczęła się całkiem zwyczajnie. Szukałam nowej pracy
i na portalu pracuj.pl natknęłam się na ogłoszenie: „Specjalista ds. kadr i płac” – aplikowałam na nie – no i jestem.

Praca w międzynarodowej firmie to spore wyzwanie, czy nie miałaś problemu z odnalezieniem się w tej strukturze?

Potrafię odnaleźć się w każdej sytuacji. Nie boję się nowych wyzwań. One jeszcze bardziej mobilizują mnie do działania. Pracowałam w różnych firmach o bardziej rozbudowanej strukturze, więc praca w AA Euro Group nie stanowi dla mnie problemu.

Za co najbardziej cenisz pracę w AA Euro Group?

Gdziekolwiek bym nie pracowała – najważniejszy dla mnie jest człowiek. Podobnie jest i tutaj. AA Euro Group  najbardziej cenię za ludzi , z którymi mam  przyjemność pracować. Są oni otwarci, szczerzy bezpośredni i chętni do pomocy. Można zawsze na nich liczyć. Nie słodzą , ale swą postawą mobilizują do działania. Tworzymy fajny zespół , a to jest bardzo ważne.

Co stanowiło dla Ciebie największe wyzwanie?

Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, nowe zadania do realizacji. Tutaj nie ma czasu na nudę.

Co uważasz za swój największy sukces?

Trudno wybrać. Powiedziałaby raczej, że jest wiele sukcesików, które składają się na jeden wielki sukces – życie. Praca zawodowa miesza się z domem. Te dwie sfery nawzajem się przeplatają i staram się , żeby żyły w symbiozie. To chyba mój największy sukces, bo wymaga ode mnie najwięcej wysiłku.

W jaki sposób rozwinęła się Twoja kariera w AA Euro Recruitment Poland?

W AA Euro Recruitment Poland jestem niespełna rok więc myślę , że kariera dopiero otwiera się przede mną. Z zaciekawieniem czekam co przyniosą kolejne dni, miesiące , lata…

Jakie są Twoje najbliższe plany związane z rozwojem kariery?

W to co robię zawsze wkładam serce i w pełni się angażuję. Obowiązki związane z obsługą Działu Kadrowo-Płacowego są obszerne. Wymagają skupienia, ciągłego pogłębiania wiedzy, dokształcania się z powodu  ciągłych zmian.  Moje codzienne obowiązki zmuszają często do balansowania pomiędzy pracownikami, przepisami a oczekiwaniem pracodawców. To wszystko sprawia, że moja praca nie jest monotonna i nudna. Poza tym ciągła mobilizacja i gotowość działania powodują naturalną chęć zgłębiania wiedzy i bycia w tym coraz lepszym.  Chciałabym być ekspertem w swojej dziedzinie.

Jakie jest Twoje motto życiowe?

Nie mam jednego wybranego motto życiowego. Chcę być szczęśliwa. Uważam, że szczęśliwy człowiek nie ma potrzeby krzywdzenia innych. Dla każdego z nas szczęście oznacza coś innego. Ja, staram się iść przez życie zgodnie z własnym sumieniem. Codziennie robić coś dobrego. Żyć w taki sposób, by podczas obejrzenia się za siebie niczego nie żałować.

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo żyję po swojemu. Nie zawsze zgodnie z tym, czego oczekują ode mnie inni, ale zawsze w zgodzie z własnym sumieniem i przy najbliższych osobach. Nie staram się przypodobać wszystkim, ale dla najbliższych jestem gotowa zrobić bardzo wiele.

Każdemu życzę, aby był szczęśliwy.

Często podczas rekrutacji pytają kandydata o jego hobby i o to w jaki sposób spędza wolny czas? A jakie są Twoje zainteresowania?

Lubię spędzać czas ze swoją rodziną. Pograć z nimi w kosza, piłkarzyki (zawsze przegrywam), czy w tenisa stołowego. Poza tym, po wielu godzinach pracy przed komputerem często marzę o spędzeniu czasu na powietrzu, dlatego też jeśli mam czas – wolną chwilę spędzam na zewnątrz. Jest kilka takich miejsc, które wówczas wybieram. Na przykład  wydeptaną ścieżkę do nordic walking, gdzie mogłabym spędzać godziny godziny ze słuchawką w uchu przy akompaniamencie dobrej muzyki i kijkami w ręku. Bardzo mnie również relaksuje pielęgnowanie przydomowego ogródka oraz jazda konna, szczególnie wypady do lasu, gdzie można beztrosko galopować i o niczym nie myśleć.